Wystarczy tylko akceptować oferty

Zawsze dostajesz jakąś ofertę. W improwizacji, nie musisz niczego wymyślać. Wystarczy tylko akceptować oferty.

Ktoś inny tworzy rzeczywistość w scence. To pobudza twoją wyobraźnię do zobaczenia jeszcze bardziej szczegółowej rzeczywistości. Dodajesz to do scenki – to wszystko, co musisz zrobić.

Przykładowo, jeżeli twój partner sceniczny powie „Nadchodzą brytyjscy żołnierze”, nie musisz myśleć o niczym mądrym. Nie musisz „sprawiać”, by cokolwiek się stało. Po prostu pozwól sobie zobaczyć oczami wyobraźni brytyjskich żołnierzy, a potem coś dodaj od siebie. Powiedz cokolwiek podsunie ci wyobraźnia: „Widzę białka ich oczu”. Takie rozwiązanie jest najlepsze, jeżeli nie wiesz, co powiedzieć z góry.

Wszystko jest ofertą

Co robisz na początku scenki, kiedy nikt jeszcze nie wysunął oferty?

W zasadzie wszystko dookoła jest ofertą. Kolor koszulki twojego partnera scenicznego, jego wzrost, płeć, rozmiar buta, jego podejście do czegoś w danym momencie, twardość podłogi… Cokolwiek wpadnie ci do głowy podczas obserwowania sceny.

Oczywiście, sugestie publiczności są też ofertami. Wysil umysł i publiczność będzie wiedziała, że używasz tego, co ci dała. Będzie wtedy czuła, że jest częścią przedstawienia.

Zobacz także: Akceptowanie słabych ofert

Źródło


Opublikowano 03-05-2010 przez wendy in category "Artykuły