Rzeźbiarze

Najlepiej wychodzi przy parzystej liczbie graczy. Podziel graczy na dwie grupy. Pierwsza grupa tworzy koło na środku sali, twarzami do zewnątrz. Gracze z drugiej grupy stają naprzeciwko pierwszej.

Gracze w środku są gliną lub kamieniem, a ci z zewnątrz rzeźbiarzami. Niech każdy rzeźbiarz zrobi coś ze swoim materiałem. Potem rzeźbiarze przesuwają się o jedno miejsce. Teraz wszyscy stoją przed rzeźbą kogoś innego. Niech coś z nią zrobią i przesuną się dalej o jedno miejsce. Powtarzać aż gracze nie znajdą się przy swojej pierwotnej rzeźbie.

Następnie poproś rzeźbiarzy by przedstawili swoje prace i je nazwali.

Odmiany

Każda statua lub rzeźba ma wbudowany moduł głosowy i może mówić tylko jedno zdanie. Pozwól graczom włączyć moduł na koniec przedstawiania pracy.

Uwagi

To świetne ćwiczenie by zobaczyć kto w nowej grupie jest Panem Milusińskim. Gracze, którzy ustawiają rzeźby w pozycjach bolesnych lub niemożliwych do utrzymania są w tym ćwiczeniu widoczni.

Inną rzeczą, na którą trzeba uważać jest niszczenie tego co stworzył poprzedni rzeźbiarz. Chodzi o to by stworzyć coś razem, a nie niszczyć robotę poprzednika tak, by przeforsować swój pomysł. Zwróć na to uwagę grupie pytając ich, kiedy wrócą do swoich rzeźb, na ile to co widzą wygląda jak oryginał.

Angielska nazwa ćwiczenia: Sculptors

Tagi: ,

Opublikowano 02-04-2014 przez admin in category "Gry