Rewolwer

Czwórka graczy stoi w formie kwadratu: 2 z przodu, 2 z tyłu za nimi. Gospodarz prosi publiczność o miejsce akcji dla graczy z przodu. Potem prosi graczy o przesunięcie o jedno miejsce – obrócenie bębenkiem rewolweru (w lewo lub prawo).  Teraz z przodu jest inna kombinacja graczy. Oni dostają swoje miejsce akcji. Gospodarz ponownie obraca bębenkiem i podaje kolejne miejsce akcji. Robi to jeszcze raz tak by w sumie były podane 4 miejsca akcji. Potem gracze wracają do wyjściowej pozycji.

Gra wygląda w ten sposób: dwójka graczy na przedzie zaczyna improwizować scenkę, a dwójka z tyłu schodzi na boki by nie przeszkadzać w scence. Jeśli scena jest wystarczająco głęboka, mogą pozostać na scenie. Gracze improwizują dopóki gospodarz nie krzyknie „Stop” i obróci bębenkiem w lewo lub prawo. Wówczas gracze przesuwają się odpowiednio i dwójka na przedzie zaczyna scenkę w oparciu o swoją sugestię dopóki gospodarz znów nie zatrzyma scenki.

Ten tryb jest powtarzany. Kiedy dwójka graczy na przedzie znajdzie się po raz drugi lub trzeci, kontynuują poprzednią scenkę. Mogą ją kontynuować od razu lub z pewnym upływem czasu (godzina, dzień, rok, stulecie).

Znane również jako: Diament

Angielski tytuł gry: Diamond

Filmy

Ad Hoc – Rewolwer

Tagi: ,

Opublikowano 29-10-2010 przez admin in category "Gry