LOW

Krótko mówiąc są to pantomimiczne kalambury. Jedna osoba zostaje na scenie, kilka osób lub pozostałe osoby opuszczają salę lub zatykają uszy. Publiczność podaje informację kto zabił, gdzie zabił i czym zabił. Gdy to już jest ustalone, wchodzi drugi gracz i gracz pierwszy musi mu przekazać ten kalambur. Nie może mówić, ale może wykonywać dźwięki. Gdy drugi gracz już myśli, że wie daną część kalamburu, sygnalizuje to graczowi pierwszemu poprzez klaśnięcie i obrócenie się. Wtedy gracz pierwszy przechodzi do kolejnej części. Gdy już slots drugi gracz myśli, że wie wszystkie części, do sali wprowadzany jest gracz kolejny i teraz gracz drugi musi jemu przekazać kalambur. I tak dalej aż wszyscy improwizatorzy kolejno poznają kalambur.

Kiedy już wszyscy byli na scenie, stają w rzędzie i w kolejności od ostatniego wchodzącego zgadują kto zabił, gdzie zabił i czym zabił. Zwykle jest to odpowiedź dość daleka od oryginalnej sugestii, co wywołuje śmiech widowni.

Znane również jako LCD (Location, Career, Death – Miejsce, Zawód, Śmierć).

Gdy gracz myśli, że wie czym jest trzecia część kalamburu (broń), musi nim zabić gracza przekazującego. Znane również jako Morderstwo Łańcuchowe.

Zobacz również grę Porywacz jako podobną grę, ale bez używania Gibberish.

Odmiany

Używaj dzwonka, np co 10 sekund. Gdy gracz usłyszy dzwonek, musi klasnąć i zrobić obrót i przejść do kolejnej części zgadywania, nawet jeśli nie jest pewny co do poprzedniej części. To coś w stylu LOW na speedzie.

Nie musisz się stosować do podanych wyżej części kalamburów. Stwórz własne propozycje by urozmaicić tą grę.

Angielski tytuł gry: LCD

Tagi: , , ,

Opublikowano 29-10-2010 przez admin in category "Gry