Dary z nieba

Niech gracze chodzą spokojnie po sali. W pewnym momencie powiedz im by się zatrzymali, wyciągnęli ręce i coś im spadnie z nieba prosto do rąk. Niech nazwą ten przedmiot, odstawią na bok, zaczną znów chodzić i znów wyciągną ręce.

Uwagi

Niektórzy uważają to ćwiczenie za nieco przerażające, gdyż boją się, że nie będą w stanie nic wymyśleć. Wyjaśnij, że nie ma złych odpowiedzi.

Niektórzy będą narzekać, że z nieba dostają tylko martwe ptaki (czy cokolwiek innego). Wyjaśnij, że to też w porządku. Większość graczy, jeśli zapewni się ich, że nie ma złych pomysłów, zacznie dostawać inne rzeczy po 10 martwych ptakach, itp.

Odmiany

Powiedz graczom by zmienili sposób wyciągania rąk przed siebie. Mogą trzymać je nawprost przed sobą, nad głową lub blisko ziemi. Zobacz czy ich pomysły się zmienią.

Nieco łatwiejszą wersją tego ćwiczenia jest wyciąganie rzeczy z kieszeni. Upewnij się, że wszyscy mają kieszenie, jeśli chcesz spróbować tej odmiany. Ta odmiana jest nieco łatwiejsza, gdyż cokolwiek w kieszeni, jak odrobina piasku czy dotknięcie materiału, może być inspiracją do przedmiotu. Trzymając ręce przed sobą nie ma skąd wziąć takiej inspiracji.

Zobacz też: Prezenty

Źródło

Keith Johnstone opisuje podobne ćwiczenia w swojej książce „Impro”.

Angielska nazwa ćwiczenia: Open Your Hand

Tagi: ,

Opublikowano 08-11-2013 przez admin in category "Gry