Worek

To grupowe ćwiczenie na Budowanie postaci. Jeden gracz siedzi na krześli, do pięciu graczy siedzi przed nim. Gracz na krześle zaczyna wyciągając przedmiot z wielkiego pantomimicznego worka. Gracz trzyma przedmiot przed sobą i nazywa go – cokolwiek przyjdzie na myśl, jest dobre (zobacz ćwiczenia Magazyn, Dary z nieba lub Prezenty).

Pozostali gracze pytają gracza w środku o przedmiot, dlaczego go ma, co dla niego znaczy. Po kilku pytaniach niech wyciągnie kolejny przedmiot z worka. Tym przedmiotem może być wszystko i nie musi być on związany z pierwszym przedmiotem. Zadawana jest kolejna seria pytań.

Kontynuuj aż będzie wiadomo jaka postać siedzi na krześle.

Uwagi

Zamysłem tego ćwiczenia jest  budowanie postaci jako grupa. Zarówno przedmioty, jak i pytania i odpowiedzi dadzą wskazówki kim może być postać na krześle. Unikajcie bardzo naprowadzających pytań, ale każdy składnik pytania być zaakceptowany.

Jak tylko osoba na krześle ma pomysł na to kim może być, jakie ma myślenie, ile ma lat jaki ma status, powinna zacząć okazywać te cechy, dopóki nie „stanie się” postacią. Użyj głosu i języku ciała by to wyrazić.

Angielska nazwa ćwiczenia: The Bag

Tagi: ,

Opublikowano 23-03-2014 przez admin in category "Gry