Trzy serie

Wszyscy stoją w kole. Wybierz kategorię (np. marki samochodów, imiona dziewczyn, rodzaje jedzenia, gatunki roślin, cokolwiek). Pierwsza osoba podaje przykład z danej kategorii i wskazuje na następną osobę. Wskazujcie dalej. Teraz ta osoba robi to samo z innym przedmiotem w tej samej kategorii, i tak dalej dopóki każdy będzie pokazywał inną osobę.

Teraz powtórzcie schemat. Nawiążcie kontakt wzrokowy podczas przekazywania przedmiotu następnej osobie. Porzućcie wskazywanie, kiedy wszyscy będą się czuli komfortowo a seria jest wspólnie zapamiętywana.

Teraz zróbcie to samo z drugą kategorią i pamiętajcie by schemat wskazywania był inny. Powtarzać dopóki wszyscy będą zadowoleni.

Teraz powtórzcie ćwiczenie bez pokazywania i stosując dwie kategorie w tym samym czasie. Dodajcie trzecią i czwartą kategorię jeśli chcecie. Teraz już nie ma żadnego wskazywania palcem.

Zamysłem ćwiczenia nie jest tylko prawidłowe wyłapywanie przedmiotów na chwilę przed swoją kolejką w serii (by wiedzieć kiedy jest twoja pora), ale również by upewnić się, że kiedy przekazujesz przedmiot komuś innemu, ta osoba cię słyszy. Jeśli nie, powtórz swój przedmiot by nie przerwać serii. Zobacz też Ty

Odmiany

Dodaj kolejny schemat zajmując miejsce kolejnej osoby w kole.

Zobacz też: Litera cyfra imię

Angielska nazwa gry: 3 Series

Tagi: , ,

Opublikowano 08-02-2010 przez admin in category "Gry