Powiedział powiedziała

Wspaniała gra na pokazanie jak działa Nakłanianie. Udział bierze dwoje graczy. Każdy gracz mówi o czynności, którą druga osoba ma wykonać, po czym mówi swoją kwestię.

Przykład:

  • 1: „Chcę rozwodu!”
  • 2: „Powidziała biorąc do ręki ostry nóż”. W tym momencie gracz 1 musi wziąć nóż. Gracz 2 kontynuuje scenkę swoją kwestią. „Dobrze, kochanie”.
  • 1: „Powiedział, otwierając gazetę na dziale sportowym”. Teraz jest dość oczywiste, że gracz 2 powinien bardziej się skupiać na gazecie niż na żonie. Gracz 1 kontynuuje scenkę swoją kwestią. „Nie słuchasz mnie”.
  • i tak dalej

Gracze odnoszą się do siebie bezosobowo i nakłaniają się wzajemnie do kolejnych akcji. To może być dość zabawne, jeśli zmusisz partnera do zrobienia czegoś szalonego lub nie do końca przyjemnego dla ciebie (albo samej osoby, ale to nie byłoby zagranie Pana Mulisińskiego).

Odmiany

Można to grać w 4 osoby: Dwie osoby odgrywają scenkę, a pozostałe dwie zapewniają „instrukcje” – każdy reżyser instruuje jedną osobę.

Można to zrobić w 3 osoby: jedna osoba zapewnia wskazówki, a pozostałe dwie mówią dialogi.

Uwagi

Pilnuj, by akcje były wykonywalne i aktywne. Powiedzenie, że ktoś „myśli o czymś” jest ciężkie do zagrania i niezbyt aktywne. Znane również jako Powiedział podczas gdy ona

Angielska nazwa gry: He Said She Said

Tagi: , ,

Opublikowano 08-07-2013 przez admin in category "Gry