1-2-3-4

Ta gra jest rozszerzeniem gry Frizy.

W grze bierze udział 4 graczy. Jeden gracz zaczyna pantomimicznie wykonując jakąś codzienną czynność. Drugi gracz (lub gospodarz) krzyczy „Stop!”. W tym momencie pierwszy gracz zatrzymuje się. Drugi gracz wchodzi na scenę tworzy nową scenkę w oparciu o pozycję w jakiej jest pierwszy gracz.

Kolejni dwaj gracze dołączają do scenki w taki sam sposób. Kiedy już gracze 3 i 4 będą w scenie, gracz 4 po chwili krzyczy „Stop!”, pozostali gracze zatrzymują się, gracz 4 schodzi, a scenka wraca do miejsca,  którym były 3 osoby. Potem gracz 3 krzyczy „Stop!” i schodzi ze sceny. Sytuacja na scenie wraca do miejsca z dwiema osobami na scenie. Kiedy na scenie zostanie już pierwszy gracz, musi zakończyć czynność i tym samym zakończyć grę.

Odmiany

Gdy kontynuowana jest scenka, wprowadzaj ciągle nowych graczy dopóki wszyscy nie będą na scenie, a potem ściągaj graczy w odwrotnej kolejności niż wchodzili. Gdy kontynuowana jest poprzednia scenka, gracze kontynuują ją w przyszłości, być może w nowym miejscu i muszą uzasadnić swoje nowe pozycje.

Angielski tytuł gry: Space Jump

Tagi: , ,

Opublikowano 19-06-2010 przez admin in category "Gry