Dokonuj oczywistego wyboru

Czasami gracz w scence improwizowanej jest kuszony odmówieniem oferty, która przyszła w odpowiedzi na jego ofertę. Odpowiedź wydaje się oczywista, niewystarczająco kreatywna. W momencie, gdy praktykant zaczyna komentować albo osądzać siebie na scenie w ten sposób, oddala się od siły napędowej scenki. Szuka ucieczki, która zwykle dotyczy sfery seksualnej, obrażania, wulgarnego języka itp., co nie wychodzi w sposób naturalny ze scenki.

Pozwolenie sobie na dokonanie oczywistego wyboru w scence znaczy, że ufasz scenie i relacjom swojej postaci z innymi bytami scenicznymi. Różne kolory podstawowe nie są kreatywne same w sobie. Dopiero zmieszane razem na płótnie malarza tworzą wysoce kreatywne wyniki. W scence improwizowanej jesteś kolorem (a w zasadzie twoja postać nim jest), a mentalność grupy (twoja i twoich partnerów) jest malarzem.

Publiczność na występach improwizowanych czerpie przyjemność z patrzenia na to, jak improwizatorzy dają z siebie wszystko na scenie, włączając w to dokonywanie przez występujących oczywistych wyborów. Jeżeli improwizator gra zamachowca, potem jego partner sceniczny zabiera mu broń i strzela do niego, on umiera zamiast mówić „Ha, ha, to nie jest prawdziwa broń zamachowca, ręce do góry, tutaj mam prawdziwą spluwę.”

Źródło


Opublikowano 19-06-2010 przez wendy in category "Artykuły