Cztery porady dla improwizatorów od Stephena Colberta

Krok 1.
Miej oczy szeroko otwarte i umysł w pełnej gotowości w trakcie próby improwizowania scenek komediowych. Zdolność do bycia w gotowości i zmiany kierunku w scence jest kluczem do komedii improwizowanej. Stephen Colbert często jest w opozycji do reakcji publiczności poprzez bycie świadomym podczas trwania scenki. Jeżeli publiczność nie reaguje na to, w jaki sposób scenka się rozwija, Stephen Colbert zmienia kierunek i natychmiast skupia się na komedii.

Krok 2.
Bądź świadomy tego, że inni stoją na scenie z tobą. Jeżeli zamkniesz umysł na to, co inni aktorzy robią na scenie, stracisz nowe sposoby improwizowania danej sytuacji bądź scenki. Stephen Colbert nauczył się otwierania umysłu na to, co dzieje się dookoła podczas występów w Chicago. Stephen wiedział, że jeżeli nie będzie zwracał uwagi na oferty innych występujących, improwizacja nie będzie szła gładko, a on sam straci nowe i ekscytujące wątki idące w komicznym kierunku.

Krok 3.
Daj się prowadzić innym improwizatorom i daj się ponieść improwizacji. Zbyt często zdarza się, że ludzie biorą z góry przyjęte wyobrażenia i poglądy i do determinuje ich sposób improwizowania. Stephen Colbert ujawnia, że najlepiej zaufać partnerom, brać, co scenka przyniesie i się temu podporządkować. To jak bycie badaczem komediowym, który znajduje nowe sposoby aby rozbawić publiczność lub myśli w sposób, w jaki nigdy nie myślałeś poprzez współdziałanie z innymi.

Krok 4.
Traktuj improwizację jako grupowe ćwiczenie, a nie możliwość pokazania się solo. Jeżeli obawiasz się tylko tego, co masz powiedzieć lub zrobić, tracisz większą rolę, jaką improwizacja może ci dać w twoim rozwoju pod kątem komediowym. Stephen Colbert traktuje zdolność do improwizowania bardziej jako wzajemną wymianę informacji niż jako wymianę zdań między indywidualistami, którzy się nie słuchają na scenie.

Źródło


Opublikowano 29-10-2010 przez wendy in category "Artykuły