Akceptowanie słabych ofert

Co możesz zrobić, jeśli ktoś da ci słabą ofertę?

To nie tyczy się tylko osób, które są początkującymi improwizatorami. Każdy, nieważne, jak doświadczony, czasem wychodzi ze słabą ofertą.

Dzięki sprytowi, możesz działając wstecz przekształcić słabą w silną ofertę.

Pomysły

  • Jeżeli partner sceniczny jest irytująco uległy w scence (nie dodaje niczego, aby rozwinąć akcję), spróbuj zagrać osobę dominującą. Mów mu, co ma robić. Drugą opcją jest podnoszenie statusu osoby występującej z tobą – traktuj ją jak królową (króla), pytaj ich o opinie, proś o pomoc, przepraszaj. To zapewni ci wiele sposobów, by wnieść konkretne rzeczy do scenki. „Przepraszam, że stłukłam naczynia. Stłukłam nawet twoją wazę.”
  • Jeżeli inna osoba odmawia, próbuj się obrażać na ich odmowy. „Nie chcesz spróbować mojego wina Rutebaga? Wy, krytycy z Doliny Napa jesteście wszyscy tacy sami, nie potraficie zasmakować win domowej roboty!”
  • Jeżeli partner sceniczny pozostaje niewzruszony na twoje silne oferty, weź jego powściągliwość jako silną ofertę i zareaguj na nią.A: Spałem z twoim najlepszym przyjacielem,B: No, i?

    A: Nie wierzę, że nie obchodzi cię to. Jesteś nieludzki! Potwór!

  • Pamiętaj, że najmniejsza reakcja twojego partnera scenicznego jest ofertą, którą możesz rozwinąć. Jeżeli w roztargnieniu dotyka swój nos, możesz powiedzieć: „Też czuję ten zapach. Myślisz, że śmierdzę?” albo „Co chcesz zasygnalizować? Jesteś złośliwy”. Możesz też dotknąć nos w przesadnie przerysowany sposób w odpowiedzi. Może ten znak to sekretne pozdrowienie masonów. Możesz zrobić coś fajnego z niczego, ale musisz zwracać uwagę na reakcje partnera.
Źródło


Opublikowano 19-06-2010 przez wendy in category "Artykuły